Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce kochać?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo rozmaitych powodów, które obejmują zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to najczęściej choroba alkoholowa, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie potencja libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu z powodu trudów zawodowych lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to owocować znacznym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu produkuje hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, w związku z tym z reguły dławimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.